22 Mayıs 2017

Kırtasiye Alışverişi #17


   Uzun zamandır buraya aldıklarımı eklememiştim çünkü genelde bir iki parça alıp kenara koyuyordum ama son günlerde biraz topluca aldığım için çoğunu bir yazı olarak paylaşabiliyorum. 


   Görüldüğü üzere son zamanlarda kalemlere ağırlık vermişim. Artline'ının renkli 0.4 kalemlerini instagramda çok gördüm ve almayı düşünmüyordum ama kırtasiyede denediğimde çok beğendim. O yüzden bazı renklerini ekledim. Papermate Inkjoy yine aynı şekilde gelişti. Ben genelde jel kalemde Pilot G-2 kullanıyorum ve çok akıcılar ama inkjoyları daha çok beğendim. Yalnızca G-2'da bordo rengini en çok sevdiğim için bittikçe alıyorum. 


   Alışverişin en güzelleri Rhodia defter ve Lamy Safari Pacific Ocean. Lamy'i kendime bir nevi mezuniyet hediyesi olarak aldım çünkü çıkacağı günden beri bekleyip almadım almadım ama en sonunda alma günüm gelmişti :). Rhodia'yı ise biten ajandamın yerine bullet journal yapmak için aldım. O kadar çok fikir var ki hangi birini yapacağımı şaşırdım. Rhodia tercih etmemin öncelikli nedeni kağıt kalitesi oldu aklımda Leuchtturm da vardı ama sitesindeki sorunlar ve kağıt kalitesini journalı dolma kalemle yazarsam diye düşündürdü. Fakat Rhodia'da dolma kalem bile olsa arkaya hiçbir şekilde geçirmiyor ama tek sorun, defter dot değil bu yüzden biraz sıkıntı yaşayacağım. Onun dışında rengi, boyutu, kağıdı tam istediğim gibi. 


   Modern kaligrafiye çok öncelerden hevesliydim ama vaktim olmadığı için girişmemiştim. Şimdi denemek için bunları aldım. Uç olarak Brause Steno Blue Pumpkin aldım araştırmalar sonucunda. Önce Brause Rose istiyordum ama alacağım sitede kalmayınca buna döndüm umarım güzel çıkar. Ayrıca Lamy safari petrol alamadım ama mürekkebini ondan önce aldım :) 


   Son olarak ise artık çoğu kişide olan stabilo boss pasteller, H&S kırtasiye ile patlama yaşadı gerçekten ve çoğu üründe öyle. Pembe istemiyordum ama siparişimde yanlış gelmiş sonra da sarıyı Galeri Ekin'de görünce onu da aldım. Donut şeklinde bant kesme makinesi. Scotch'ın Magic Tape'ini çok kullanıyorum ve kesme makinesiyle hep aldığım için buna gerek duymamıştım ama sonra üretimi durduğunu öğrenip istediğim rengi birkaç sefer üst üste görünce aklımda kalmasın dedim. 

Her ürünü çok severek aldım ve o yüzden beni çok mutlu ediyorlar.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder