29 Mayıs 2016

Kırtasiye Alışverişi #12 (Aliexpress.com)


   Mart ve Nisan aylarında yaptığım toplu bir aliexpress fotoğrafı yukarıdaki gibidir. Görüldüğü üzere daha çok stickerlardan oluşuyor çünkü bu yıl düzenli tutmaya çalıştığım bir ajanda var ve stickerlar ile süslemek daha keyifli hale getiriyor. 


   En son sipariş verdiklerimden biri ve en çok sevdiğim sticker seti oldu diyebilirim. Kalitesini, temasını ve çizimlerini beğendim. Aradıklarım  genel olarak seyahat ve günlük olaylar temasıydı ve bunu gerektiği şekilde veriyor. Satıcısı ise burada.


   Aldığım süre zarfında baktığım satıcılarda altılı paketler sticker grubunda en ucuz bu satıcıydı. Bir de telefon ile aldığım için birazcık daha indirim oluyordu ve satıcıda güzel çeşitlerde vardı. Yazılı ve süslemeli bir şeyler istediğim için bu stickerı seçtim. Herşeyi çok güzel ama tam kesilmemesi nedeniyle kağıttan almak çok zor.


   Üstteki satıcıdan aldığım bir set daha. Bunun minik minik yüz ifadelerinden oluşması çok hoş ve çizimlerini de çok beğendim.


   Üstteki sticker için ne söylediysem aynısı geçerli. Bu satıcıdan, genel kalitesi ve çeşitliliği nedeni ile memnun kaldım. Diğer çeşitleri için tekrar alışveriş yapabilirim.


   Paper doll mate benim hep favorimdir ve çok tatlı gerçekten. Bu stickerın tek sorun ise arkaplanın tranparan yerine beyaz olarak gelmesi ve kağıdını beğenmedim. Satıcısı burada.


   Sol taraftaki kağıt kıskaçlarını bayılarak aldım. Alıştığımız o klasik siyah tutacaklardan sonra bunların tasarımı çok şık geliyor. Koyu renkleri ve rose gold rengini bu satıcıdan aldım. Gayet iyi durumdalar. Gümüş ve altın rengini bu satıcıda daha ucuz olması nedeniyle aldım ama altın renginin gümüş renginden hiç bir farkı yok gibi. Fotoğrafta hiç değilse çok az belli oluyormuş ama elime aldığımda hiç fark edemiyorum. 

   Siyah, gümüş ve altın minik ataşları buradan aldım ve çok beğendim.
   Düz sarı ataşları ise buradan.
   Yıldız şekilde olan ise fotoğraf veya not tutturmak için çok sevimli görünüyordu fotoğraflarda ama gerçekte o kadar değil. Metalin tahta ile tutturulmuş kısımlarında yapışkan çok fazla kalmış ve hiç dikkat edilmemiş. Sökmeye çalıştım ama olmadı. Boyayım dedim ama rengini de sevdim. Bu yüzden olduğu haliyle biraz kötü de olsa duruyor. Satıcısı.


   Bu ara yaldızlı şeylere takıldığım için bu bantlarda fena halde gözüm vardı. Pembe olanı ise oklu, puantiyeli ve yıldızlının satıcısı hediye yollamış. 
   Rosel gold rengine ise ayrı taktığim için onu da buradan aldım.


   Bu kalemlerden ise çoğu kişi de var ve ben almayı iki yıldır falan erteliyordum. Sonunda onu da buradan aldım ve en geç geleni de bu oldu. 

Alışverişlerde genel olarak sorun yaşamadım. Gecikme, kaybolma da olmadı. Arada aliexpress telefonda uygulamayla alınca %5 indirim gibi indirimler yapıyor. Ben de bir kısmını böyle aldım ve birazcık daha ucuz oldu. Beğendiğim stickerlar ve washi tapeler daha var ve onları da sepete ekledim ve bekletiyorum.

8 yorum:

 1. Yaldızlı bantlara bakıyorum hemen :)
  AliExpress'ten yaldızlı şeyler almak biraz riskli, renkleri çok dandik çıkabiliyor ama bunlar çok güzelmiş :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Evet, cok kaliteli ciktilar hicbir sorun cikmadi. :)

   Sil
 2. Ne tatlı şeyler onlar öyle ^_^ Özellikle bantlardan alamıyorum gözlerimi :)

  YanıtlaSil
 3. Stickerlar çok tatlı duruyor. ^.^ Aldıklarınızın hepsi çok tatlı aslında, güzel günlerde kullanın. =)

  YanıtlaSil
 4. Gule gule kullan hepsi birbirinden seker :) sticker ve kalemler favorim ama :-)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Cok tesekkur ederim :) Kalemler bekledigimden iyi yaziyor ben de begendim ^-^

   Sil