25 Nisan 2016

Kitap Alışverişi #26


  Mart'tan beri ara ara kitaplar alıyordum ve hediye gelenlerlele birlikte hatrı sayılır bir şekilde birikmişler. 


   Cesur Yeni Dünya ve Fahrenheit 451 okunması gerekenlerden ama internetten almaya kalkınca bu kitaplar hariç her şeye sıra geldiği için D&r'ın 9.90 kampanyasından hemen aldım. Tespih Ağacının Gölgesinde'nin çevirisi pek iyi değil diye duymuştum ama bulunca aldım. Gözlerim Adalet'i arıyordu ama ilk gittiğimde bulamamıştım ve daha sonra gittiğimde hala okumadığım Uçurtma Avcısı ile birlikte aldım. 


   İdefıx'ten alınan grubu ise bu kadar. DumAnkara ve Okurken Ne Görürüz? dersim için lazım olan kitaplardı ve kargo ücreti ödemeyim diye merak ettiğim diğer iki kitapları da ekledim. Bu grupta Lizbon'a Gece Treni hariç diğerlerini bu yazıyı yazana kadar bitirdim bile.


   Babil.com'dan aldıklarım ise yukarıdakiler. Yine dersim için Deneme Üzerine adlı kitap lazımdı ve aldığım dönemde 75 liralık alışverişin 20 lirası hediye olan BKM Express kampanyası vardı ve bende yararlanmak istedim. Doğan Kitap'tan çıkan kitapları ne alsam diye düşünürken gördüm ve konularını okuduğumda çok ilgimi çekti ve o yüzden ekledim. Yaz okumalarına bu iki kitabı eklemeyi planlıyorum. Yüzyıllık Yalnızlık'ta Gabriel Garcia Marquez'le pek barışık olamamıştım ama bu kez Pinnucia sayesinden öğrendiğim okuma listesiyle tekrardan başlamak istediğim için listenin ilk kitabı olan Yaprak Fırtınası'nı da ekledim. Kadınsız Erkekler'i ise daha yeni bitirdim ve oldukça güzel öyküler vardı. 


   Pegasus Yayınları harika bir koli yollamış ve içinden bu güzellikler çıktı ve açıkçası en sevindiğim Mutluluk Seti oldu çünkü çok tatlı bir paket.


Mutluluk setinin içinden çıkanlar pozitif yazılarla dolu bir kitap, harika tasarımlı bir çanta ve 6 tane sevimli kartlar. Gerçekten seti açtığınızda yüzünüzdeki gülümseme kocaman oluyor.


Bu sevimli kartlar!Çanta, tam bir yazın kitap taşıma çantası olmaya aday.


Ve Yabancı Yayınları'ndan ise yine çok güzel bir kitap tasarımına sahip hediye bir kitap geldi. Belki ben Dünyanın En Şanslı Kızı değilim ama kitap bu başlıkla çok merak ettirdiği kesin. 

2 yorum:

  1. blogları gezerken bulduğum bu şirin blogu hemen takibe aldım. bende beklerim. sevgiler...
    kelepirkitapci.blogpot.com

    YanıtlaSil